Żeliwo – tworzywo niedoceniane podczas gotowania

Published by: 0

stworzone
Mimo że żeliwo jako takie znane jest ludziom od setek lat, w kuchni jakby o nim zapomniano. Przez sporo lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednakże dziś patelnie teflonowe są coraz mniej popularne, a wraca się do takich garnków, jakie służyły do gotowania naszym babciom.

Ten swoisty powrót do przeszłości skutkuje tym, że potrawy przygotowuje się szybciej, a oprócz tego są znacznie smaczniejsze.
stworzone
Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com
Naczynia żeliwne na pewno muszą znaleźć się w każdej kuchni, bez względu na to, czy gotujemy dla kilku osób czy też jesteśmy właścicielami ogromnej restauracji. Oczywiście są trochę droższe aniżeli ich odpowiedniki zrobione z teflonu, ale ten wydatek się zwraca – jedna żeliwna patelnia przeżyje kilka teflonowych. To udowodniony fakt. Poza tym te naczynia sprawdzą się na wszelakich palnikach, na przykład gazowych oraz indukcyjnych, a także można je stosować w piekarniku jako naczynie do zapiekania. Całkowitą podstawą jeżeli chodzi o naczynia stworzone z takiego materiału jest garnek żeliwny – kompletna podstawa w wyposażeniu każdej kuchni. Tego rodzaju garnki można zakupić praktycznie we wszystkich gabarytach, typach i stylach, że z pewnością każdy fan gotowania znajdzie coś idealnego dla siebie – ekspres bugatti.
Warto zainwestować w doskonałej jakości naczynia stosowane w naszej kuchni – bez wątpienia dobrze wpłyną one na smak naszych potraw. Żeliwo wykorzystuje się nie tylko do tworzenia garnków czy też patelni, na których można smażyć na tłuszczu – fani zdrowego jedzenia również znajdą coś właściwego dla siebie, coś jak przykładowo patelnia grillowa żeliwna.

Przygotowywane za jej pośrednictwem dania posiadają znacznie mniejsze ilości tłuszczu i smakują doskonale. Patelnia taka jest łatwa do zachowania w czystości, można ją także wykorzystywać w każdegobugatti czajnik typu piekarniku do pieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>