Zdrowe odżywianie – czy naprawdę jest możliwe dla wszystkich?

Published by: 0

Sad pełen owoców
W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy. Jesteśmy niemalże atakowani z każdej strony chemicznymi składami żywności, a przecież nikt nie chce robić ze swojego żołądka śmietnika. Na szczęście wiele osób zdało sobie sprawę, że zdrowe odżywianie sprawia, że polepsza się nie tylko nasza sylwetka, lecz również samopoczucie i zdrowie.

To naprawdę niezwykle ważne. Istnieje przekonanie, że zdrowe jedzenie jest drogie i tym samym nie jest osiągalne dla wszystkich. Nie jest to prawda, gdyż chociaż rzeczywiście niektóre produkty kosztuję stosunkowo dużo, naprawdę można odnaleźć jedzenie z dobrym składem i nie przepłacać.
Owoce na blacie kuchennym
Autor: Purple Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim dobrym nawykiem jest czytanie etykiet wszystkich produktów, jakie chcemy kupić. Chociaż może się to wydać naprawdę pracochłonne, z racji tego, że robimy spożywcze zakupy niezwykle często, sprawnie zapamiętamy, co szkodzi i czego warto unikać- Cuisine Companion. Działamy dla naszego dobrego samopoczucia, więc poświęcenie paru chwil to naprawdę niedużo. Przykładowo przy doborze napoju powinno się spojrzeć również na to ile cukru posiada, gdyż często są to naprawdę ogromne ilości, których trzeba unikać. Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie soków. Jeżeli jednak wolimy kupno, na przykład sok tłoczony z jabłek będzie o wiele zdrowszą alternatywą, niż zwykły sok w kartonie.

Zapoznawanie się ze składem to pierwszy krok do racjonalnego odżywiania. Gdy sami nie chcemy analizować etykiet, możemy skorzystać z Internetu. Aktualnie niemalże wszystko można znaleźć online. Funkcjonują strony, które podpowiadają, jakie produkty żywnościowe warto nabyć. Jest to bardzo pomocne. Prócz poznania składów, warto zwracać uwagę także na częstotliwość spożywania posiłków. Dobrą opcją są 4 do 5 posiłków w ciągu dnia, oddalonych od siebie o mniej więcej 3 godziny. Ważne, aby porcje nie były zbyt duże. Dodatkowo warto pamiętać, że owoce najlepiej jest spożywać przed południem, ze względu na cukry, które zawierają- http://www.ceneo.pl/lp/Dania_z_jablek. Oczywiście zdrowe odżywianie to nie wszystko. Powinno się także nie omijać aktywności fizycznej. To da nam pełnię zdrowia i poprawi nasz nastrój. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami sporego zmęczenia, najlepszym rozstrzygnięciem będą przykładowo spacery czy jazda na rowerze.

owoce
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Świadome odżywianie ma ogromnie dużo zalet. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu i chcemy jeść jak najlepiej, powinno się zwrócić uwagę na to, co kupujemy. Kiedy staniemy się świadomym konsumentem, z pewnością zauważymy, jak pozytywnie to na nas wpływa. Naprawdę warto odżywiać się zdrowo, zmianę odczujemy szybko i zdecydowanie nie będziemy już chcieli powrócić do złych nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>