Szlachetna szkocka – na czym polega popularność tego alkoholu?

Published by: 0

red label
Whiskey to jeden z bardzo docenianych przez znawców alkoholi. Nic dziwnego, bogactwo smaku, różnorodność jej rodzajów i odmian jak i fakt, że na whiskey można całkiem nieźle zarobić powoduje, że zainteresowanie tym alkoholem rośnie z roku na rok.

chivas regal
red label
Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy rozmawiamy o whiskey nie trudno zagubić się w ogromnej liczbie detali, które nadają charakteru temu doskonałemu trunkowi. Istnieje naprawdę spora ilość opracowań, artykułów a również forów dyskusyjnych, na jakich porusza się tematy związane z whiskey – zaczynając od niuansów smakowych, aż po zagadnienia techniczne bądź też historyczne. W Polsce także zauważamy wzrost popularności whiskey. Ciągłym zainteresowaniem cieszą się takie gatunki jak JW Red Label albo też Chivas Regal. Jeżeli chodzi o tą pierwszą whiskey, to w sklepach jest dostępnych wiele jego odmian, jednakże to właśnie Red Label ze względu na swoją przystępną cenę jest bardzo często wybierany przez konsumentów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz http://ceneo.pl/33118090. Chivas Regal to, podobnie jak Red Label whiskey rodem ze Szkocji, która jest uważana przez wielu za królestwo tego wyjątkowego trunku. Wyróżnia się złożonością smaku, w jakim wyczuwa się elementy wanilii, dębu oraz czerwonych owoców.

Innym popularnym alkoholem jest Jack Daniels a więc whiskey, a mówiąc dokładniej – burbon, który pochodzi z Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Jest to z cała pewnością chyba najbardziej rozpoznawalna marka whiskey na świecie. Wypada tutaj nadmienić jaka jest różnica między whiskey (np. Red Label) a burbonem. Jack Daniels produkowany jest tylko i wyłącznie w USA i musi być destylowany z użyciem 51% kukurydzy. Whiskey, pochodząca z Irlandii czy też Szkocji nie jest poddana takim restrykcjom a procent kukurydzy jest na pewno dużo mniejszy. Jeśli chodzi o alkohol taki jak Jack Daniels cena nie jest bardzo wygórowana i waha się w rejonach kilkudziesięciu PLN za butelkę o pojemności pół litra. Więcej ciekawych informacji przeczytasz pod linkiem jagermeister. Jeśli mówimy o popularności napojów alkoholowych w Polsce to oprócz whiskey wyjątkowo popularny jest Jagermeister. Jest to niemiecki likier, którego fundament smakowy stanowią zioła i przyprawy. Gdy rozważamy ceny najbardziej wziętych alkoholi Jagermeister cena jest porównywalna do cen whiskey takich jak Red Label bądź też Chivas. Popularny “Jager” jest częstokroć używany do smacznych drinków, jakie doceni nawet najbardziej wybredny klient.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>